fbpx

Cadde Danışmanlık

Osmanağa Mh. Reşit Efendi Sk. No:3/7 K:1

Kadıköy - İSTANBUL / TR

Telefon

+90 216 305 01 00

Bizi Takip Edin :

Yatalak Hasta Bakıcısı

Hizmetlerimiz /

Yatalak Hasta Bakıcısı

Hizmetlerimiz

Yatalak Hasta Bakıcısı

Bireyin kısmen ya da tamamen yatarak tedavi alması veya kalıcı olarak yaşamının geri kalanını yatakta geçirmesi gereken hastalar, yatalak hasta olarak nitelendirilir. Yatalak olma durumu; yaralanma, felç, yaşlılık veya kronik rahatsızlıklardan dolayı oluşabilir. Aile bireyleri bu kişilerle yeteri kadar ilgilenemeyebilir veya acil durumlarda yatalak hasta bakıcısına ihtiyaç duyabilir. Bu nedenle aileler bu kişiler için yatalak hasta bakıcısı hizmetinden destek alırlar. Yatalak hasta bakıcısı hizmeti, hastanın günlük ihtiyaçlarının doğru bir şekilde yerine getirilmesi, ilaç ve sağlık durumunun yakından takip edilmesi, banyo ve hijyeni gibi konularda ailelere yardımcı olunması oldukça faydalıdır. Yatalak hastanın genç veya yaşlı olması fark etmeksizin profesyonel bir hizmet sağlayarak hem hastanın konforunu sağlayabilir hem de aile ile olan iletişiminin doğru bir şekilde kurulmasını sağlayabilir. Bu nedenle de yatalak hasta bakıcısı hem fiziksel hem de psikolojik açıdan faydalıdır.

Yatalak Hasta Bakıcısının Sorumlulukları

Yatalak hasta bakıcısının sorumlulukları arasında yatalak hastanın günlük olarak ihtiyaçlarının karşılanması yer alır. Bu nedenle bakıcının, hastanın; yemek yedirilmesi, ilaçlarının verilmesi, sağlık durumunun yakından izlenmesi ve raporlanması, gerekli egzersizlerinin yerine getirilmesi, tuvalet ve banyo ihtiyaçlarının karşılanması gibi sorumlulukları vardır. Doktor, aile ve hasta arasında bir köprü görevi gördüklerinden dolayı doktor ve hasta, hasta ve aile arasındaki iletişimin doğru bir şekilde kurulmasına olanak sağlarlar. Yatalak hasta bakıcıları, hastanın acil durumlardaki yardım ihtiyaçlarını karşılamak ve soğukkanlı bir şekilde davranmak gibi profesyonellik gerektiren özellikleri kendilerinde barındırır. Bunun nedeni bu konuda deneyimli ve tecrübeli olmalarıdır. Tecrübeli ve deneyim sahibi yatalak hasta bakıcıları hangi durumda ne yapacaklarını çok iyi bildiklerinden dolayı sürecin en başında farkındalıkla hareket ederler. Doktor randevularının düzenlenmesi, hastanın durumunun korunabilmesi ve iyileştirilebilmesi için sağlık durumunun günlük olarak raporlanması gibi görevler de yatalak hasta bakıcısının sorumlulukları arasında yer alır. Bazı yatılı hastalar cihaza bağlı yaşamak zorundadırlar. Bu cihazlar herkesin bilebileceği ya da kullanabileceği cihazlar olmayabilir. Bu gibi durumlarda cihazın doğru bir şekilde kullanılabilmesi için de yatalak hasta bakıcısı hizmetinden faydalanılabilir. Yatalak hastaların hareketsiz kaldığı durumlarda derilerinde çürümeler, morarmalar görülebilir. Bu nedenle yatalak hastanın deri sağlığının korunabilmesi için yatalak hasta bakıcısı tarafından çeşitli egzersizler yaptırılarak kanın hareket ettirilmesi ve bu gibi durumların yaşanmaması sağlanabilir.

Yatalak Hasta Bakıcısının Avantajları

Yatalak hastaların psikolojileri, bulundukları durumdan oldukça etkilenebilir. Fiziksel engellilik durumlarında psikolojik olarak yıpranan genç, orta yaşlı ya da yaşlı fark etmeksizin yatalak hasta bakıcılarının ilgisine ihtiyaç duyulabilir. Ailenin ilgisinin yanı sıra yatalak hasta bakıcısı da sosyalleşebileceği ve iletişim kurabileceği bir ortam yaratabilir. Bakıcı ve hasta arasındaki özel ve profesyonel ilişki yatalak hastanın ihtiyacı olan özgüveni yerine getirebilir. Bunun nedeni yatalak hasta bakıcısının tecrübeli, hastanın dilinden anlaması, yalnızca hasta ile ilgilenmesidir. Aile bireyleri evde olmadığında hastanın güvenliğinden ve oluşabilecek sağlık durumlarına karşı soğukkanlı yaklaşarak acil bir şekilde sağlık merkezine götürülmesini sağlar. Bu gibi nedenlerle yatalak hasta bakıcısı yatılı veya tam zamanlı bir şekilde hizmet verebilir. Yatalak hastalar yalnızca yaşlılar değildir. Çocuklar ya da yetişkinler de yatalak hasta olabilirler. Yatalak hasta bir çocuksa, çocuğun gelişimini sağlayabilecek oyunlar oynayarak fiziksel ve ruhsal gelişimini sağlarken, genç hastalarda ise verimli bir zaman geçirmesi için gerekli aktiviteleri gerçekleştirir. Hastaların keyifli ve verimli zaman geçirmesini sağlamak zor olabilir. Hastanın neye ihtiyacı olduğunu, ne isteyip istemediğini doğru şekilde anlayabilecek deneyimli kişilerden hizmet alabilirsiniz.

Size Uygun Elemanı Nasıl Buluyoruz?

İletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaştıktan sonra, portföyümüzde yer alan elemanlar içerisinden sizlerin kriterlerine uygun, güvenilir, deneyimli olanların profillerini, resimlerini ve referanslarını en hızlı şekilde sizlere ulaştırıyoruz. Daha sonra beğendiğiniz elemanla sizi görüştürüyoruz.

Elemandan Memnun Kalmazsam?

Size uygun elemanı belirledikten sonra eleman, şirketimiz ve sizinde ekleneceğiniz bir sözleşme yapılır. Bu sözleşmeye istinaden şirketimiz, çalıştırdığınız kişiden memnun kalmaz iseniz 2 ay içersinde ek olarak 2 eleman daha göndermeyi taahhüt eder.

Verified by MonsterInsights