fbpx

Cadde Danışmanlık

Osmanağa Mh. Reşit Efendi Sk. No:3/7 K:1

Kadıköy - İSTANBUL / TR

Telefon

+90 216 305 01 00

Bizi Takip Edin :

Oyun Ablası

Hizmetlerimiz /

Oyun Ablası

Hizmetlerimiz

Oyun Ablası

Çalışan aileler veya desteğe ihtiyacı olan annelerin çocuklarına oyun öncesi eğitim sürecinde zekâ gelişimlerini sağlamak ve hafızalarını güçlendirmek için oyunlar oynatan kişiye oyun ablası denir. Bu kişiler uzaktan eğitim veya örgün eğitim olarak Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünü bitirmiş, bu alanda gereken sertifikayı almış ya da oyun ablalığı konusunda kendini yetiştirmiş, tecrübesiyle kendini kanıtlamış olması gerekir. Çocukların ihtiyacı olan hafıza güçlendirme ve farklı bakış açıları sağlamak amacıyla yaratıcı oyunlar oynatarak ve etkinlikler düzenleyerek çocuğun gelişmesine fayda sağlar. Oyun ablası farklı yaş grupları için hizmet verebilir.  Bu hizmet, çocuğun psikomotor ve sosyal berilerinin geliştirilmesine katkı sağlarken, dikkat dağınıklığı olan çocukların odaklanmasını da arttırır. Oyun ablası, çocuk ile birebir ilişki kurar. Bu nedenle çocuk sosyal, psikolojik veya fiziksel gelişimlerini yakından takip eder. Bu sayede çocuğun ihtiyaçlarını ve gereksinimlerini fark ederek ebeveynler ile paylaşarak çocuktaki problemlerin erken tanınmasını sağlar. Örneğin dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu (DEHB) olan çocuklar, iş yoğunluğu nedeni ile aileler tarafından fark edilemeyebilir. Okul grubundaki çocuklar ise kalabalık sınıflarda öğretmenin dikkatinden kaçabilir. Fakat oyun ablaları bireysel olarak çocukla ilgilendiklerinden dolayı birçok sorunu daha kısa sürede ortaya çıkarabilirler. Bu, oyun ablası hizmetinin avantajlarından yalnızca biridir.

Oyun Ablasının Görevleri

Oyun ablasının farklı görevleri vardır. Bunların arasında anne, baba evde yokken çocuğun güvenliğini sağlaması, çocuğun sosyal gelişimini olumlu yönde etkilemesi, zeka gelişimi ile ilgili problemi olan çocukların zeka gelişimlerine katkı sağlaması gibi görevleri vardır. Zeka gelişim problemleri çocukların sosyal çevrelerine uyum sağlamasını ve öğrenme durumunu olumsuz yönde etkileyebilir. Bu gibi durumlarda oyun ablası çocuğun ihtiyacı olan eğitim ve adaptasyon sürecini de düzenler. Bu durumlardaki çocuklar oldukları yaşlardan daha küçük davranabilir. Bu nedenle de ihtiyaç duydukları sevgi ve şefkat gereksinimleri oldukça fazla olabilir. Oyun ablası çocuğun duygusal ihtiyaçlarının karşılanmasında da aktif rol oynar. Bu nedenle oldukça nazik ve dikkatli davranarak çocuk ile duygusal bağ kurarak çocuğun yaşadığı kaygıyı ve stresi en aza indirebilirler. Oyun ablaları, okul çağında olan ve öğrenme güçlüğü yaşayan çocuklar için de hizmet verirler. Okuma, yazma, öğrenme veya belirli derslerde çocuk için faydalı olabilecek planlamalar yapabilir. Duygu durumlarındaki karmaşanın iyileştirilebilmesi için de oyun ablasından destek alınabilir. Ayrıca oyun ablası, çocuğun motor becerilerinin geliştirilmesinde de çocuğa yardımcı olur.

Her ailede veya aile dışında acil durumlar yaşanabilir. Bu acil durumlar sağlık, iş hayatı, özel yaşam, sosyal sebepler veya farklı konular olabilir. Bu gibi durumlarda acil olarak çocuğunuz ya da farklı yaş gruplarındaki çocuklarınızla ilgilenecek bir uzmana ihtiyacınız olabilir. Siz eve dönene kadar çocuklarınızla oyunlar oynayabilir, uyku düzenini sağlayabilir ya da ödevlerinde yardımcı olabilir. Çocuk bakıcıları annelerin olmadığı her an çocuğun güvenliğinden sorumludur.  Bu nedenle çocuğun ev içerisindeki davranışlarını da düzenleyebilir, yemek saatlerinde çocuklarınıza eşlik edebilir ya da farklı ihtiyaçlarını karşılayabilir. Çünkü çocuk bakıcıları çocukların eğitiminden, eğlence zamanlarından, hijyen ve temizliğinden, beslenmesinden, uyku düzeninden de sorumludur. Çocuk bakıcıları, tüm bu hususlar göz önünde bulundurulduğunda çocuğunuzun fiziksel, ruhsal veya psikolojik gelişimlerini olumlu yönde etkileyebilecek profesyonellik ile sizlere hizmet sağlarlar. Çocuk bakıcıları, çocuklar ile ilgilenerek anlayamadıkları durumlarda stres veya panik yaşamamaları ve evde yalnız kalmamaları için aileye destek verirler. 

Sizin ihtiyacınız olan güvenilir ve ailenize uygun profesyonel bakıcı bulma konusunda size en iyi ve hızlı şekilde destek olacağımızı belirtmek isteriz

Oyun Ablası ve Çocuk

Oyun ablası çocuk ile özel bir iletişim kurarak sosyal gelişimini desteklerken, arkadaş edinme, sosyalleşme gibi konularda çocuğun özgüveninin yerine gelmesini de sağlar. Otizm Spektrum Bozukluğu(ASD) , Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB), zeka geriliği olan çocukların, aile, akraba, sosyal ortamlar ve okul gibi alanlara uyum sağlamasını olumlu yönde etkiler. Bu nedenle oyun ablaları, çocuk ve ebeveyn arasında bir köprü görevi görür. Ebeveyn ve çocuk arasındaki iletişimin doğru bir şekilde oluşturulmasına ve bu iletişimin kalıcılığının sağlanmasında aktif rol alır. Oyun ablası, ebeveynlerin çocuğu, çocuğun ise ebeveyn davranışlarını doğru bir şekilde anlamasını da sağlar. Örneğin, anne ve babanın evde olmayacağı zamanlarda oyun ablası çocuğa bu durumu anlayabileceği bir şekilde anlattığı zaman çocuğun yaşayacağı stres en aza indirgenmiş olur. Bazı çocuklar gündüzleri rehabilitasyon merkezlerine gidebilirler. Bu eğitimin evde de devam etmesi gerekebilir. Çocuğun, ebeveynlerin yokluğunda keyifli ve eğitici bir zaman geçirmesi ve çocuğun eğitimine evde devam edilmesi sağlanır.

Size Uygun Elemanı Nasıl Buluyoruz?

İletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaştıktan sonra, portföyümüzde yer alan elemanlar içerisinden sizlerin kriterlerine uygun, güvenilir, deneyimli olanların profillerini, resimlerini ve referanslarını en hızlı şekilde sizlere ulaştırıyoruz. Daha sonra beğendiğiniz elemanla sizi görüştürüyoruz.

Elemandan Memnun Kalmazsam?

Size uygun elemanı belirledikten sonra eleman, şirketimiz ve sizin de ekleneceğiniz bir sözleşme yapılır. Bu sözleşmeye istinaden şirketimiz, çalıştırdığınız kişiden memnun kalmaz iseniz 2 ay içerisinde ek olarak 2 eleman daha göndermeyi taahhüt eder.

Verified by MonsterInsights