fbpx

Cadde Danışmanlık

Osmanağa Mh. Reşit Efendi Sk. No:3/7 K:1

Kadıköy - İSTANBUL / TR

Telefon

+90 216 305 01 00

Bizi Takip Edin :

Çocuk Bakıcısı

Hizmetlerimiz /

Çocuk Bakıcısı

Hizmetlerimiz

Çocuk Bakıcısı

Çocuk bakıcıları belirli yaş gruplarında farklı görevler alan kişilerdir. Çocuk bakıcısı, çocuğun güvenliğini, fiziksel ve psikolojik gelişimine katkı sunan ve bu nedenle de önemli görev alan kişi olarak da açıklanabilir. Çocukların bireysel gelişimlerine katkı sağlayan çocuk bakıcısı; anne, baba ve çocuk arasındaki iletişimin doğru bir şekilde kurulduğundan emin olur.  Fiziksel ve psikolojik gelişimine katkı sunan çocuk bakıcısı, çocuğun duygusal gelişimi için de destek verir. Bu sayede çocuk, güvenilir ve duygusal gelişimini tamamlayabileceği bir ortamda büyümüş olur. Genellikle anne ve babanın çalıştığı ailelerde çocuk bakıcısı sıkça tercih edilse de annenin çalışmadığı durumlarda da destek ve yardım için de çocuk bakıcısı tercih edilebilir. Anne ve babanın sosyalleşmesi, ev içerisinde yaşanan sorunların önüne geçebilir. Bu nedenle de anne ve babanın dışarıda sosyalleşmesi gereken durumlarda ya da acil durumlarda dışarıda olacak aileler de çocuk bakıcısı hizmetinden faydalanabilir. Çocuk bakıcısı, birçok açıdan kendisini yetiştirmiş, kültürel birikimi olan ve bir çocukla nasıl ilgilenmesi gerektiğini çok iyi bilen kişilerdir. Bu nedenle çocuğunuzu yetiştirmek için çocuk bakıcılarından destek alabilirsiniz.

Çocuk Bakıcısı Hizmetinin Avantajları

Çocuk bakıcısı hizmeti her ailenin destek alabileceği bir hizmettir. Bu nedenle de çocuk bakıcısının birçok avantajı vardır. Öncelikle anne, baba ve çocuk arasındaki iletişimin doğru bir şekilde düzenlenmesine yardımcı olur. Küçük yaş gruplarındaki çocukların ev içerisinde karşılaşabileceği tehlikelere karşı ortamın düzenlenmesi konusunda destek olur. Annenin olmadığı zamanlarda şefkatli ve iyimser bir şekilde çocukla iletişim kurarak, çocuğun stres yaşamasını engelleyebilir. Bazı acil durumlarda anne ve babanın ev dışında olması gerekebilir. Bu durumlarda çocuk rahatsızlanabilir. Bu gibi durumlarda acil müdahale için çocuk bakıcıları en yakın sağlık merkezine ya da hastaneyle iletişim kurabilir. Çocuk bakıcısı hizmetinin avantajlarından biri de çocuğunuzdaki gelişimsel problemleri erken fark etmesidir. Profesyonel ve deneyimli olan bakıcılar çocuklardaki gelişim bozukluklarını ya da sağlık problemlerini erkenden fark edebilir. Bu sayede çocuklar erken teşhis ile sağlıklarına kavuşabilir ya da gereken tedavi sürecine başlanabilir. Çocuk bakıcıları okul öncesi çocukların bilgi ve motor becerilerini geliştirebilecek oyunlar oynayabilirler.

Her ailede veya aile dışında acil durumlar yaşanabilir. Bu acil durumlar sağlık, iş hayatı, özel yaşam, sosyal sebepler veya farklı konular olabilir. Bu gibi durumlarda acil olarak çocuğunuz ya da farklı yaş gruplarındaki çocuklarınızla ilgilenecek bir uzmana ihtiyacınız olabilir. Siz eve dönene kadar çocuklarınızla oyunlar oynayabilir, uyku düzenini sağlayabilir ya da ödevlerinde yardımcı olabilir. Çocuk bakıcıları annelerin olmadığı her an çocuğun güvenliğinden sorumludur.  Bu nedenle çocuğun ev içerisindeki davranışlarını da düzenleyebilir, yemek saatlerinde çocuklarınıza eşlik edebilir ya da farklı ihtiyaçlarını karşılayabilir. Çünkü çocuk bakıcıları çocukların eğitiminden, eğlence zamanlarından, hijyen ve temizliğinden, beslenmesinden, uyku düzeninden de sorumludur. Çocuk bakıcıları, tüm bu hususlar göz önünde bulundurulduğunda çocuğunuzun fiziksel, ruhsal veya psikolojik gelişimlerini olumlu yönde etkileyebilecek profesyonellik ile sizlere hizmet sağlarlar. Çocuk bakıcıları, çocuklar ile ilgilenerek anlayamadıkları durumlarda stres veya panik yaşamamaları ve evde yalnız kalmamaları için aileye destek verirler. 

Sizin ihtiyacınız olan güvenilir ve ailenize uygun profesyonel bakıcı bulma konusunda size en iyi ve hızlı şekilde destek olacağımızı belirtmek isteriz

Size Uygun Elemanı Nasıl Buluyoruz?

İletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaştıktan sonra, portföyümüzde yer alan elemanlar içerisinden sizlerin kriterlerine uygun, güvenilir, deneyimli olanların profillerini, resimlerini ve referanslarını en hızlı şekilde sizlere ulaştırıyoruz. Daha sonra beğendiğiniz elemanla sizi görüştürüyoruz.

Elemandan Memnun Kalmazsam?

Size uygun elemanı belirledikten sonra eleman, şirketimiz ve sizin de ekleneceğiniz bir sözleşme yapılır. Bu sözleşmeye istinaden şirketimiz, çalıştırdığınız kişiden memnun kalmaz iseniz 2 ay içerisinde ek olarak 2 eleman daha göndermeyi taahhüt eder.

Verified by MonsterInsights