fbpx

Cadde Danışmanlık

Osmanağa Mh. Reşit Efendi Sk. No:3/7 K:1

Kadıköy - İSTANBUL / TR

Telefon

+90 216 305 01 00

Bizi Takip Edin :

Refakatçi Hizmeti

Hizmetlerimiz /

Refakatçi Hizmeti

Hizmetlerimiz

Refakatçi Hizmeti

Genellikle yaşlılar veya hastalar için refakatçi hizmeti alınır. Refakatçi, hastanın tüm ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlar. Refakatçiler hastanede görev aldıkları gibi evde bakım ihtiyacı duyan kişilere de refakat edebilir. Evde hizmet veren refakatçı, hastanın yemeğinin hazırlanmasını, yedirilmesini, hijyen ve temizliğinin yapılmasını da sağlar. Bu sayede ailenin iş ve sosyal yaşamlarındaki yükü hafifleterek aile bireylerinin de rutinlerini yapılabilmesine olanak sağlar. Bu yüzden profesyonel destek oldukça önemlidir. Bir diğer önemli avantajı ise ilgiye ve şefkate ihtiyaç duyan bireylerin, psikolojik olarak kendilerini iyi hissetmesine de yardımcı olur.

Refakatçinin Sorumlulukları

Refakatçi genellikle yaşlılarla ilgilendiğinden dolayı yaşlıların yerine getiremediği, ya da yerine getirmekte zorlandığı ihtiyaçlarının karşılanmasına olanak sağlar. Yaşlının; yemek yeme, giyinme, banyo, ilaç alımının zamanında yapılması, yaşam alanının temizlenmesi gibi sorumluluklarını yerine getirir. Özel gereksinimler karşılanırken duygusal ve psikolojik desteğe ihtiyacı olan hastalara bu yönden de yardım eder. Yaşlılar, aileden her zaman ilgi bekler. Yaşlıların temel ihtiyaçlarını gidermek bazı durumlarda yetersiz olabilir. Bu nedenle de sosyal aktivitelerle sosyalleşmesi sağlanarak iletişimlerinin güçlendirilmesi refakatçi tarafından sağlanır. Bu hizmet kapsamında yaşlı ve hasta kişilerin güvenliğini sağlamak da refakatçinin sorumlulukları arasında yer alır. Refakatçiler, hastanede de görev alırlar. Aile bireyleri, günlük işleri, rutin hayatları dolayısıyla hastanedeki yaşlı ve hasta bireylerine refakat edemeyebilirler. Bunun sonucunda bu görevi üstlenecek özel bir refakatçıya ihtiyaç duyabilirler.

Acil Durumlarda Refakatçi

Bazı durumlarda aileler evlerinde ya da hastanede olan yaşlılarının ve hastalarının yalnız kalmasını istemeyebilirler. Bunlar, şehir dışında bulunma gereği, mesaiye kalma, vefat, iş toplantıları, özel gün programları gibi durumlar olabilir. Bu gibi durumlarda, yaşlılar, hastalar ya da refakatçi hizmetine ihtiyaç duyan bireyler yalnız kalamayacağından ve ihtiyaçlarını kendileri karşılayamayacağından dolayı bu hizmetten faydalanma gereksimi duyulabilir. Acil durumlarda bireylerin rutinlerinin bozulmaması ve stres yaşamamaları açısından bu hizmet önemlidir. Bu nedenle böyle durumlarda evde, hastanede kalmak zorunda olan hastalarınıza ve yaşlılarınıza profesyonel refakatçi hizmeti aldırabilirsiniz.

Size Uygun Elemanı Nasıl Buluyoruz?

İletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaştıktan sonra, portföyümüzde yer alan elemanlar içerisinden sizlerin kriterlerine uygun, güvenilir, deneyimli olanların profillerini, resimlerini ve referanslarını en hızlı şekilde sizlere ulaştırıyoruz. Daha sonra beğendiğiniz elemanla sizi görüştürüyoruz.

Elemandan Memnun Kalmazsam?

Size uygun elemanı belirledikten sonra eleman, şirketimiz ve sizin de ekleneceğiniz bir sözleşme yapılır. Bu sözleşmeye istinaden şirketimiz, çalıştırdığınız kişiden memnun kalmaz iseniz 2 ay içerisinde ek olarak 2 eleman daha göndermeyi taahhüt eder. 

Verified by MonsterInsights