fbpx

Cadde Danışmanlık

Osmanağa Mh. Reşit Efendi Sk. No:3/7 K:1

Kadıköy - İSTANBUL / TR

Telefon

+90 216 305 01 00

Bizi Takip Edin :

Yaşlı Bakıcısı

Hizmetlerimiz /

Yaşlı Bakıcısı

Hizmetlerimiz

Yaşlı Bakıcısı

Aileler yaşlı bireyleri, yaşlı kişiler de kendileri için yaşlı bakım hizmetinden faydalanabilirler. Yaşlı bakım hizmeti, yaşlıların fiziksel ve ruhsal ihtiyaçlarını karşılamak için yatılı, gündüzlü çalışma hizmetini kapsar. Fiziksel ihtiyaçlar; ilaçların takibi ve içirilmesi, hijyeni ve temizliği, yemeğinin verilmesi gibi günlük işleri kapsar. Ruhsal ihtiyaçları ise, yaşlılarla keyifli veya sakin bir zaman geçirmek, yaşlının dışarıya çıkmasına yardımcı olmak ya da gün boyu refakatçi kalmak gibi hizmetleri kapsar. Yaşlı bakım hizmeti, saatlik gibi bir zaman dilimini de kapsayabilir. Aile bireylerinin evde olamayacağı zamanlarda evde kalan büyüğün refakatçiye ihtiyacı olabilir. Bazı durumlarda da aile bireyleri evde olsa da desteğe ihtiyaçları olabilir. Çalışan veya küçük çocuklu kalabalık aileler, evlerindeki yaşlı birey için bu hizmetten faydalanabilir.

Yaşlı Bakım Hizmetinin Avantajları

Yaşlı bakım hizmetinin birçok avantajı vardır. Bu avantajlar ailenin, yaşı ilerlemiş büyükleri  ile ilgilenmek istememesinden dolayı değil, aksine konforunun ve rahatının sağlanması için başvurulan bir hizmet olduğundan dolayı avantajlıdır. Avantajlarından belki de en önemlisi, yaşlı bireylerin sağlık durumlarının sürekli olarak takip edilmesinin kolaylaşmasıdır. Birebir ilgilenen yaşlı bakıcısı, ilgilendiği kişi ile birebir olarak ilgilendiğinden dolayı sağlık durumunu yakından takip edebilme fırsatı bulur. Bu nedenle de sağlık ile ilgili bir problem olduğunda daha erken ve hızlı bir şekilde sağlık merkezine başvurulur. Bir diğer avantajı ise evde yalnız kalmak zorunda olan yaşlılarımızın tüm ihtiyaçlarının profesyonel bir kişi tarafından karşılanmasına olanak sağlamasıdır. Profesyonellik kadar deneyim de önemlidir. Yaşlı bakımı ile uğraşan kişiler karşılaşılabilecek sorunlar karşısında soğukkanlı, sakin ve pratik çözümler bulup, uygulayarak yaşlıların herhangi bir sorununu çözebilecek deneyimde olması gerekir. Bu nedenle yaşlıların her an yanında olan ve ilgilerini, şefkatlerini yaşlılardan eksik etmeyen profesyonel ve aynı zamanda deneyimli kişilerden destek alabilirsiniz.

Yaşlı Bakıcılarının Sorumlulukları

Yaşlı bakım çalışanlarının görev ve sorumlulukları arasında, yaşlıların günlük rutinlerini desteklemek ve diğer ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlamak gibi belli başlı konular vardır. Temel bakım çerçevesinde yaşlının tuvalete gitmesi, banyo yaptırılması, tıraş olması gibi rutinler yer alır. Temizlik ve hijyenin düzenlenmesinin yanı sıra diyet, günlük beslenmenin zamanında uygulanması gibi rutinlerinin de düzenlenmesini de yaşlı bakım elemanı üstlenir. Yaşlı bakım elemanı, bu gibi günlük rutinlerinin yanında aynı zamanda sağlık durumlarının da takibi yapar. Yaşlılar günün büyük bir bölümünü ev içerisinde geçirirler. Bu nedenle egzersiz veya sportif hareketlerin yapılmasına ihtiyaç duyabilirler. Bu nedenle yaşlı bakıcısı bu tip aktivitelerin yerine getirilmesini de sağlar.

Hafıza Kaybı Olan Yaşlılar için Özel Bakım

Yaşlı bakım genel olarak sağlıklı ya da ilaç kullanarak tedavi gören yaşlıların bakılmasında aktif rol alırlar. Ancak demans veya alzheimer gibi hastalıklarda bireyler daha yakından takip edilmelidir. Yaşlı bireyin asla yalnız kalmaması gerektiği durumlarda bu bakıcılar yatılı bir şekilde çalışabilirler. Yaşlı bakım elemanı doktor randevularını takip eder ve rutin kontrollerde yaşlılara eşlik eder. Bakıcılar aile ve yaşlı arasındaki iletişimin iyileştirilmesinde ve kalıcılığın sağlanmasında da aktif olarak rol alırlar.

Size Uygun Elemanı Nasıl Buluyoruz?

İletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaştıktan sonra, portföyümüzde yer alan elemanlar içerisinden sizlerin kriterlerine uygun, güvenilir, deneyimli olanların profillerini, resimlerini ve referanslarını en hızlı şekilde sizlere ulaştırıyoruz. Daha sonra beğendiğiniz elemanla sizi görüştürüyoruz.

Elemandan Memnun Kalmazsam?

Size uygun elemanı belirledikten sonra eleman, şirketimiz ve sizinde ekleneceğiniz bir sözleşme yapılır. Bu sözleşmeye istinaden şirketimiz, çalıştırdığınız kişiden memnun kalmaz iseniz 2 ay içersinde ek olarak 2 eleman daha göndermeyi taahhüt eder.

Verified by MonsterInsights