fbpx

Cadde Danışmanlık

Osmanağa Mh. Reşit Efendi Sk. No:3/7 K:1

Kadıköy - İSTANBUL / TR

Telefon

+90 216 305 01 00

Bizi Takip Edin :

Bebek Bakıcısı

Hizmetlerimiz /

Bebek Bakıcısı

Hizmetlerimiz

Bebek Bakıcısı

Bebek bakıcısı, genellikle anne ve babanın olmadığı zamanlarda bebeğim tüm ihtiyaçlarına yanıt veren kişi olarak ifade edilebilir. Bebekler doğdukları ilk andan itibaren yoğun bir bakıma ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle bebek bakıcısı bazı durumlarda evde olan anneye bebek bakımı için yardımcı olabilir. Yoğun çalışma hayatına sahip anneler için bebek bakıcısı hizmeti oldukça faydalıdır. Bunun nedeni annenin bebeğe ayıracak zamanının yetersiz olması değil, anne ve bebek arasındaki iletişimi kolaylaştıran kişinin bebek bakıcısı olmasıdır. Anneler, bebek doğduktan sonra psikolojik ve fiziksel olarak yıpranmış olabilirler. Bu normal bir durumdur. Bu nedenle bebek bakıcıları, bebek ve anne arasındaki diyaloğun pekiştirilmesinde başarılıdırlar. Bu nedenle de birçok anne tarafından bebeğin doğumundan itibaren bir bebek bakıcısından yardım alınır. Bebek güvenliği ve öz bakımı konusunda profesyonel olan bebek bakıcıları, yatılı/gündüzlü çalışma sistemi ile hizmet verebilirler.

Bebek Bakıcısının Avantajları

Bebek bakıcılığı hizmeti anneler için faydalıdır. Bebek bakıcısı, anne, baba ve bebek arasındaki iletişimin doğru bir şekilde kurulmasında aktif rol alır. İlk bebeğe sahip olan ebeveynler ve bebek arasında bazı tecrübe eksikliği olsa da bebek bakıcıları bu sorunların ortadan kalkmasını sağlar. Bebeğin ihtiyacı olan; beslenme, temizlik, güvenlik, uyku düzeni ve sağlık yönünden yakından takip ederek oluşabilecek güvenlik ve sağlık sorunlarının önüne geçilmesini sağlar. Deneyimli bebek bakıcıları, bebeğin sağlık durumunu gözlemleyebilir ve aşı takibini yapabilirler. Bakıcılar, aileyi bebeğe yakınlaştırır ve doğru birer ebeveyn olmalarına imkan verirler. Bebek bakıcıları ilk kez bebek bakan ebeveynlerin panik ve stresinin kontrol edilmesinde de yardımcı olurlar. Bakıcılar, bebek ile oyun saatlerinde yakın ilişkiler kurarak gelişimlerine olumlu katkıda bulunurlar. Bebeğe uygun olarak oyuncakların düzenlenmesi gibi prosedürlerde de aileye destek sağlarlar. Bebek bakıcıları, bebeğin ev içerisindeki güvenliğini sağlamak için eşyaların ve nesnelerin kontrolünü de sağlarlar.

Bebek Bakıcısının Olası Sorumlulukları

Bebek bakıcılarının rutin olabilecek bazı sorumlulukları vardır. Bunlardan ilki bebeğin beslenme düzeninin takip edilmesidir. Doğumun hemen ardından yorgun düşen annenin sonraki süreçlerde de yanında olarak bebeğin yeterli beslenmesinden emin olurlar. Uyku düzenin sağlanması ve bebeğin banyo yaptırılması gibi dikkat edilmesi gereken konularda da ebeveynlere destek olurlar.  Anne, baba ve bebeğin doğru bir şekilde iletişim kurduğundan emin olurlar. Bebeğin duygusal ihtiyaçlarının karşılanması son derece önemlidir. Bebek bakıcısı anne ve babanın evde olmadığı zamanlarda da hizmet verirler. Bu nedenle bebeğin sağlık ya da farklı konularda acil bir şekilde müdahaleye ihtiyacı olduğunda sağlık kuruluşlarına sakin ve hızlı başvurulmasını sağlarlar. Bebeklerin sevgi dolu büyümesi ve tüm ihtiyaçlarının eksiksiz bir şekilde karşılanması için bebek bakıcılarının önemli sorumluluklarından bazılarıdır.

Bebek Bakıcılarının Çalışma Sistemleri

Bebek bakıcısı ailenin ihtiyaçlarına doğru bir şekilde cevap verebilmek için üç farklı şekilde hizmet verebilir: yatılı, yarı veya tam zamanlı. Çalışan anne ve babanın bebekleri ile ilgilenmeleri zor olabileceği gibi ilk kez ebeveyn olan aileler için de oldukça zordur. Bu nedenle evde sürekli misafir edebilecekleri ve bebeğin her anında yanında olabileceği bir bakıcı isteyebilirler. Yarım gün çalışan ebeveynler için de yarı zamanlı bebek bakıcıları hizmeti oldukça faydalıdır.

Size Uygun Elemanı Nasıl Buluyoruz?

İletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaştıktan sonra, portföyümüzde yer alan elemanlar içerisinden sizlerin kriterlerine uygun, güvenilir, deneyimli olanların profillerini, resimlerini ve referanslarını en hızlı şekilde sizlere ulaştırıyoruz. Daha sonra beğendiğiniz elemanla sizi görüştürüyoruz.

Elemandan Memnun Kalmazsam?

Size uygun elemanı belirledikten sonra eleman, şirketimiz ve sizinde ekleneceğiniz bir sözleşme yapılır. Bu sözleşmeye istinaden şirketimiz, çalıştırdığınız kişiden memnun kalmaz iseniz 2 ay içersinde ek olarak 2 eleman daha göndermeyi taahhüt eder.

Verified by MonsterInsights