fbpx

Cadde Danışmanlık

Osmanağa Mh. Reşit Efendi Sk. No:3/7 K:1

Kadıköy - İSTANBUL / TR

Telefon

+90 216 305 01 00

Bizi Takip Edin :

Engelli Birey/Çocuk Bakıcısı

Hizmetlerimiz /

Engelli Birey-Çocuk Bakıcısı

Hizmetlerimiz

Engelli Birey/Çocuk Bakıcısı

Engelli bireyler ve çocuklar günlük yaşamlarında çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalırlar. Bu süreçte ebeveynlerin, çocukları/bireyleri ile daha fazla ilgilenmesi oldukça önemlidir. Yeteri kadar sevgi alamayan engelli bireylerde psikolojik problemler ortaya çıkabilir. Bu yüzden aile fertlerinin birebir ilgilenmesi konusu oldukça önemlidir. Fakat ebeveynlerin çalıştığı durumlar ya da acil olarak ortaya çıkan gelişmelerde bakmakla yükümlü oldukları engelli bireyleri evde bırakma ihtiyacı hissedebilirler. Örneğin çalışma hayatı, iş toplantıları, akşam mesaileri, özel hayat gibi durumlar engelli çocukların/bireylerin sosyal düzenlerinin etkilenebileceği alanlardır. Bireyin evde kalacağı sırada aile fertleri evde olsa da olmasa da bir profesyonel ve deneyimli yardımcıya ihtiyaç duyulabilir. İşte bu yardımcılar engelli bakıcısı olarak karşınıza çıkar. Çalışan ebeveynlerin olduğu ailelerde engelli bireyler, fazladan şefkate ve sağduyuya ihtiyaç duyabilirler. Bu nedenle engelli bakıcısının diğer bakıcılara oranla daha hassas ve tecrübeli olması son derece önemlidir. Engelli birey bulunan ailelerde bazı durumlarda iletişimde veya farklı konularda sorunlar da yaşanabilir.  Bu gibi durumlarda özel ilgiye muhtaç olan kişinin aileyle olan iletişimini ve ebeveynlerin uyum içerisinde yaşamalarını da yine tecrübesi ve profesyonelliği sayesinde engelli bakıcıları sağlayabilir. Bakıcı, ailesi ile iletişimin nasıl olabileceği, ortaya çıkan problemlerin nasıl çözülebileceğinin bilincindedir. Bu bilinç ile birlikte soğukkanlı ve çözüm odaklı bir yol izleyerek ebeveynlerin sakin kalmasını sağlayabilir.

Bakıcı Sorumlulukları

Engelli bakıcıları, engelli kişinin birçok ihtiyacının karşılanmasından sorumludur. Yemek yemesi, oyun saati, okul yaş grubunda ise ödevlerinde yardımcı olunması, hijyeni ve temizliği, sağlık durumu veya hastane randevuları gibi bilgilerin takip edilmesi bakıcının sorumlulukları arasında yer alır. Bu sorumluluklarla birlikte bireyin ev içerisindeki güvenliğinden de sorumludur. Ev içerisindeki eşyaların konumları, nesnelerin birey için zararları gibi konularda aileye destek olarak, ev içerisindeki konforunu sağlayabilir. Ev içerisindeki konforun yanı sıra dışarıya uyum sağlayacak şekilde de eğitilir. Kalabalıklardan hoşlanmayan, özgüveni düşük veya uyum sağlayamayan birey için bakıcı hizmeti bu konuda avantajlı bir hizmet olabilir.

Engelli bakıcısı, beceri ve kabiliyetlerin geliştirilmesinde de aktif rol oynar. Kabiliyet ve beceri geliştiren oyunlar sayesinde küçük yaş gruplarındaki çocukların küçük motor becerilerinin geliştirilmesine katkı sağlar. Bu oyunlarla birlikte bireylerin iletişim becerileri artarken, kendisini daha iyi bir şekilde ifade edebilir. Bu nedenle engelli bakıcısının, çocukların gelişimi için yeterli ve bilgi birikiminin olması son derece önemlidir.

Size Uygun Elemanı Nasıl Buluyoruz?

İletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaştıktan sonra, portföyümüzde yer alan elemanlar içerisinden sizlerin kriterlerine uygun, güvenilir, deneyimli olanların profillerini, resimlerini ve referanslarını en hızlı şekilde sizlere ulaştırıyoruz. Daha sonra beğendiğiniz elemanla sizi görüştürüyoruz.

Elemandan Memnun Kalmazsam?

Size uygun elemanı belirledikten sonra eleman, şirketimiz ve sizinde ekleneceğiniz bir sözleşme yapılır. Bu sözleşmeye istinaden şirketimiz, çalıştırdığınız kişiden memnun kalmaz iseniz 2 ay içersinde ek olarak 2 eleman daha göndermeyi taahhüt eder.

Verified by MonsterInsights