fbpx

Cadde Danışmanlık

Osmanağa Mh. Reşit Efendi Sk. No:3/7 K:1

Kadıköy - İSTANBUL / TR

Telefon

+90 216 305 01 00

Bizi Takip Edin :

Demans ve Alzheimer Bakıcısı

Hizmetlerimiz /

Demans ve Alzheimer Bakıcısı

Hizmetlerimiz

Demans ve Alzheimer Bakıcısı

Demans, yeni bilgilerin hatırlanmasında zorluk, zihinsel karışıklıklar, dil kullanım problemleri, motor becerilerinin kaybı ve davranış problemlerinin görüldüğü bilişsel bir problem olarak ifade edilebilir. Alzheimer ise, demansın en yaygın sebeplerinden biridir. Bireyin günlük olarak yerine getirdiği aktivitelerin olumsuz bir şekilde etkilenmesi, hafıza ve bellek kaybı nedeni ile açlık ve toktuk gibi basit olan hislerin unutulması alzheimerdan kaynaklanan olumsuz sonuçlardan yalnızca biridir. Bu nedenle aile demans ya da Alzheimer rahatsızlığı bulunan kişi için yardımcı birine ihtiyaç duyabilir. Demans ve Alzheimer bakıcısı bu tip rahatsızlıklar konusunda profesyonel ve hastanın durumunu yakından takip edebilecek biridir. Sürekli olarak hastayı gözetim altında tutarak, beslenme, banyo, hijyen ve temizliği gibi konularda hastalara yardımcı olur. Özel ilgi ve bakıma ihtiyaç duyan demans ve Alzheimer hastaları, son olayları hatırlamakta güçlük çektiklerinden dolayı aile bireylerini ve bakıcıyı hatırlamakta, tanımakta zorluk çekebilir. Bu gibi durumlarda bakıcı hastaya yumuşak ve sağduyulu yaklaşarak, hastanın stres ve kaygı yaşamasını engelleyebilir. Hastaların günlük rutinlerinin yanı sıra bilişsel ve fiziksel egzersizlerin yaptırılmasını da sağlarlar.

Bakıcının Sorumlulukları

Demans ve Alzheimer bakıcısının birçok sorumluluğu vardır. Bu sorumluluklardan ilki hastanın doktoru ve aile ile olan iletişiminin desteklenmesidir. Bakıcı farklı demans ve Alzheimer hastaları ile çalıştığından dolayı iletişim konusunda oldukça deneyimlidir. Bu deneyim sayesinde aile ve doktorun hastayı iyi tanımasını sağlayarak, hastanın doğru bir şekilde anlaşılmasını destekler. Bu nedenle de demans ve Alzheimer bakıcısı, hastaya hastane randevularında da eşlik eder. Bakıcı, hastanın sağlık durumunun yanı sıra güvenliğinin korunmasından da sorumludur. Ev içinde ve ev dışında hastanın herhangi bir sorunla karşılaşmamasını veya karşılaşılan bir sorunla ilgili güvenlik güçlerine ya da sağlık merkezlerine başvurulmasını sağlar. Ayrıca denge kaybı yaşabildiklerinden dolayı, hastanın düşmesini de engeller. Hastalar genellikle duygu durumlarında karışıklık yaşayabilir ve kendilerini yeterli bir ölçüde ifade edemeyebilirler. Bu gibi durumlarda bakıcı, hastanın kendisini ifade edebilmesini destekler. Demans ve Alzheimer hastaları beslenme konusunda da karışıklık yaşarlar. Bu nedenle bakıcı, hastanın yemek zamanlarını planlar ve takip eder. Kullanılması gereken ilaçlar varsa bu ilaçların düzenli bir şekilde alındığından emin olur. Tüm bu sorumlulukların yanı sıra hastalar sosyal ve psikolojik aktiviteler içerisine de dahil edilebilir. Arkadaşlık kurabilecekleri ve zihinsel aktiviteler gerçekleştirebilecekleri sosyal alanlarda bulunması, bakıcı tarafından sağlanabilir.

Bakıcının Avantajları

Alzheimer hastaları ilk etapta geçmişi hatırlar, yakın zamanda yaptıklarını ise unutur. Bunun yanında habersiz bir şekilde evden ayrılabilir. Bu nedenle bakıcı, hastayı sürekli takip ettiğinden ve ilgilendiğinden dolayı bu gibi sorunların önüne geçilebilir. Çalışan ailelerdeki bu hastalar duygusal olarak yeteri kadar ilgi görmeyebilir. Bu nedenle de bakıcı hastası ile özel bir bağ kurarak ihtiyacı olan duygusal bağın kurulmasına olanak sağlar. Bakıcılar yatılı veya tam zamanlı olarak çalışabilirler. Bu da ailenin evde bulunup bulunmama durumuna göre değişebilir. Aileler bazı acil durumlarda bakıcıya ihtiyaç duyabilirler. Acil durumlarda ve aile bireylerinin evde olmadığı durumlarda bakıcılar hastalarla birebir ilgilenmeye devam eder. Ailenin günlük rutinlerinin bozulmaması için aileye destek olmaları da Demans ve Alzheimer bakıcı hizmetinin avantajlarından biridir.

Size Uygun Elemanı Nasıl Buluyoruz?

İletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaştıktan sonra, portföyümüzde yer alan elemanlar içerisinden sizlerin kriterlerine uygun, güvenilir, deneyimli olanların profillerini, resimlerini ve referanslarını en hızlı şekilde sizlere ulaştırıyoruz. Daha sonra beğendiğiniz elemanla sizi görüştürüyoruz.

Elemandan Memnun Kalmazsam?

Size uygun elemanı belirledikten sonra eleman, şirketimiz ve sizin de ekleneceğiniz bir sözleşme yapılır. Bu sözleşmeye istinaden şirketimiz, çalıştırdığınız kişiden memnun kalmaz iseniz 2 ay içerisinde ek olarak 2 eleman daha göndermeyi taahhüt eder. 

Verified by MonsterInsights